360 | Белица | Семково | Форумът на Семково | Галерия | Белица.com | Парк за мечки | Читалище | Каталог | Летовник.com

Туристическа социална мрежа Летовник
Това истина ли е?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Дискусионен форум на община Белица Форуми -> Говорете на воля
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tsvetentse
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 9:05 am    Заглавие: Това истина ли е? Отговорете с цитат

Помаци оскверниха християнски параклис в Белица с надпис “Не щем ви, гяури”, изкъртиха и кръста

Град Белица настръхна, след като мюсюлмани оскверниха с надпис “Нечем ве кауре” /б.р. Не щем ви, гяури/ православния параклис “Св. Атанас” на хълма над градчето, изграден от младежите от махала Вотраче. Божията сграда бе изградена през лятото от младежите и с помощта на населението от махалата. Вратата на параклиса е била изкъртена, храмовата икона счупена надве, кръстът на покрива изкъртен и захвърлен, както и свещникът. Скандалният надпис на белишки диалект е изписан на две места, а над него има добавка “Това е за вас”. Строихме параклиса от пролетта до есента, до едно място изкарвахме материалите с товарна кола, от там нагоре на гръб, някой се изгаври с труда ни, но това е опасна игра, искра, която може да запали голям пожар, коментираха младежите от Белица, градили параклиса. До него издигнали и метален кръст, който се вижда от центъра на града. Явно той е подразнил българомохамеданите-осквернители, защото в подножието му се намира джамията. Извършителите трябва да бъдат открити и порицани, а не да се потулват нещата, щото ще стане голям зулум, младежите като научиха за гаврата, бяха готови да тръгнат да мъстят на джамията, спряхме ги, вразумиха се, но това е измамно затишие, каза координаторът в информационния център Йордана Георгиева.
Старая се да не отдавам голяма важност на това деяние, за да не ескалира напрежението, сторилите го са млади, градилите параклиса - също, и на двата лагера кръвта кипи, знаете каква може да бъде ответната реакция, обясни скандалната ситуация местният свещеник отец Николай. Той първо се видял с Мехмед - ходжата на Белица, и го помолил след петъчната молитва да осъди вандалския акт. Дали обаче го е направил - не знам, каза отец Николай вчера, докато ремонтираше камбаната на черквата “Свети Георги”. Попът след това отишъл и в полицията, където му казали, че са уведомени за инцидента, направили оглед и работели по въпроса. В понеделник отец Николай отишъл и при кмета на Белица Ибрахим Палев, който също му казал, че е информиран. Според полицията извършителите са открити, били деца шестокласници. Не вярваме те да са измислили това нещо, някой ги е подучил какво да направят, казаха младежите, градили параклиса. Според тях извършителят на гнусното деяние трябва да бъде открит и наказан, защото след като има прецедент, като нищо може да посегнат и на другата църква, въпреки че тя е включена към СОТ. Докато писне, ще избягат, ходи ги търси после, казаха младежите Иван Илиев, Лъчезар Зотев, Георги и Лазар Мраценкови, Георги Джонджугов, Георги Мадолев и Христо Георгиев.

Както се и очаква - пълно мълчание от националните ни медии (които са турски, гръцки и американски). Ако това се случи с джамия, щеха да го повтарят седмици наред, но за гаврата с православен храм са безмълвни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама
Рекламен агент

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 9:05 am    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
galalex
Lamer
Lamer

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 11:59 am    Заглавие: Вярно е за съжаление.... Отговорете с цитат

Специално се регистрирах в този форум, живея в Плевен.
За жалост е вярно това, че са осквернили български храм! Всъщност ужасното е, че са използвали малки деца /разбирай - неподлежащи на съдебно наказание!/, които ставайки после големи ще предадат това поведение и мислене и на своите деца и така....
И гнусното в случая е, че ДПС използва обикновения народец за своя геноцид срещу българите!
Всъщност още от падането на Велико Търнов град турци и евреи вървят ръка за ръка за затриването на майка България! Вазов е писал, че евреин е предал ключа за достъпа до Търново на турските войски! Само, че никъде това в часовете по история няма да го учите, скъпи български ученици!
Само отчетете факта, че майката на Станишев е еврейка и ......ще ви се върже ситуацията с предаването на Търновград в далечните времена и сегашната турско-еврейска политика на правителството....

БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ И ДЕЦАТА НИ! ОТ ДРУГАДЕ ПОМОЩ ДА НЕ ЧАКАМЕ!!!!!
Върнете се в началото
Tsvetentse
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко е, много е жалко! Нима някой го интересува, че българите и християнството в България са на изчезване? Едва ли? Нали България беше единствената, запазила името си от Средновековието до днес? И защо? За да се превърне в нещо като клонинг на американци, турци, гърци и всякакви си там? На къде вървим? Нима американците ни превъзхождат с нещо? Искат завладеят света, ами да си го завладяват! Нима са по умни? Да бе! Нима са по красиви? Хахаха! Нима има нещо, с което да са повече от нас, освен с оръжия и с налудничави идеи за световно самоунищожение? А турците? Същата работа! Загубихме идентичността си като народ! Загубихме вяра в себе си! А сме велика нация, с велика история, с велика природа, и сме вилики по душа хора! Но се размихме на фона модерната интеграция, американизацията и техническите чудеса! Загубихме си ценостите! Защото със смъртта на Левски, Ботев, Стамболийски и много други техни предшедсвеници умря и вярата в българското! Превърнахме се в народ, с велико Отечество и адска държава. Ама ние сме си виновни и "великите" ни управляващи! През 7ми и 8ми век се е налагала консолидация между българи и славяни, а сега се опитват да ни я наложат, само че между българи и цигани! Аз, обаче няма да се дам! А колкото до църкавата, нищо чудно, че никой не е чул и няма и да чуе! Защото нали сме си търпеливи, няма и защо да го казваме! Няма ама има! България си е България, който е престанал да вярва в нея не я обича! Аз още вярвам и вярвам, че трябва да направя нещо, за да мога да остана тук, за да не я предам, както всеки ден правят политиците и!
Върнете се в началото
Рашка
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Господи, Това вярно ли е!
Не мога да повярвам или по скоро не искам да вярвам, че в Белица може да се случи такова нещо. Моята къща е залепена за помаци. Ние сме израснари заедно и сме като риднини.Беличенин па дори и помак не варвам да стори такова нещо.Би било възможно действително да де деца подучени от преселници.Другояче не може да бъде. Надявам се след като знаят кои са да бъдат порицани пред цялото общество.Никой не трябва да си затваря очите. Най малко кмета , защото не знае от тук нататък какво може да се случи.Нека младите хора да бдят, но не посягайте на нечии храм или човек. Насилието води само насилие ,мъст и омраза. Пазете се от това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dpower
Lamer
Lamer

Местожителство: Белица

МнениеПуснато на: Пон Авг 11, 2008 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Случилото се е много гадно.Лично аз съм "Помак" както казва тя по горе.. Според мен ситуацията е една... а сички я изопачават.. Тук не се крие некакъф замисал зад религията.. просто хората направили това нямат никакво възпитание и имат хептен ниско ниво на интелигентсност.. да не кажа даже и никакво.. Малко са хората които оценяват религията дори и белица да преобладава от Помаци.. каквито и да са дори и да са преселници.. се знаем кои ходим на джамия.. (аз от скоро) но сме малко.. няма такъф които зарди религията да направи нещо такова.. напротив.. самата религия забранява това дело..Ние помаците нямаме нищо против сички други.. и така ни учи религията.. добре е малко и вие да се образовате а не да нападате както "виновните" в тоя случаи.. стана нещо и веднага опряхме до религията.. и кой какъф е..погледнете го от нормалната страна.. не е нужно да се оповавате на религията за да видите един прост ХУЛИГАНСКИ АКТ!Това не са хора които обичат религията си.. наща религия не ни учи на това.. не живеите с грешни убеждения.. можеби тази статия е вярна и тези които са го направили са ПОМАЦИ.. обаче те не са истински вярващи.. а наи обикновенни холигани.. каквито има в сички религии.. и тъи като са прости и няма какво да правят.. и не знаят каква друга беля да сторят.. сасипват храма и оскверняват наща религия.. и тук ми идва другия въпрос.. защо като е написано "Гяури" ... се сещаме веднага за ПОМАЦИТЕ....Помислете над това не знам дали сам се изразил правилно.. Само една ценна информациика за сички с криви убеждения.. Модераторите на форума също изповядват същата вяра.. (ако ви засягам сте в право да изтриете коментара) Погледнете те какво правят за Белица... и вообще за сички жители на Белица.. И Ми кажете Дали това е религиозна атака... или хулиганско изпалнение..
Просто Тези Хора Не Се Развиват Спрямо Света.. а Имат Примитивни Навици и Мислене...
Рашка
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Пон Авг 11, 2008 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Трогната съм от последния отговор.Аз определено исках да чуя правдоподобно мнение и съм убедена че сте прав. Само хулегани с никакво образование и култура биха постъпили по този вандалски начин. Вярвам в разума на БЕЛИЧАНИ без оглед на раса и религия.Още веднъж благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sikk
Модератор
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 11, 2008 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dpower няма проблеми мисля,че ти се изказваш много обстоино и засягаш точно това което се случило и няма смисъл да се маха такъв отговор !!!
dpower
Lamer
Lamer

Местожителство: Белица

МнениеПуснато на: Вто Авг 12, 2008 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поздрави!
peter13
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Сря Яну 28, 2009 7:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Срам и позор...
robobaio
Lamer
Lamer

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 26, 2009 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По-скоро всичко е въпрос на възраст, недорасляци. При скинарите е същото.
murena
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юли 08, 2009 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е, хора от всякакви групи могат да се поддадат на манипулация.

Дали мюсюлмани ще оскверянт християнски храм, дали обратното...
Иначе толкова добре можем да живеем заедно, обаче това не работи за целите Evil or Very Mad
Върнете се в началото
Kara_Zlati
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Чет Авг 20, 2009 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това е признак на простотия и на някой,ще му се случи неприятност щам Богохулства-Църкви Джамии и кръстове оброци и тн за Божии символи и са свещенни!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Дискусионен форум на община Белица Форуми -> Говорете на воля Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Forecast | Maps | Radar | * тестов вариант, възможни са грешки

Парк за танцуващи мечки - гр.Белица. Читалище 'Георги Тодоров' - гр.Белица. Курортен комплекс СЕМКОВО - гр.Белица

.: BGtop.net :.!!!

гр.Белица © 2006-11 Web design: KKeliov Design