360 | Белица | Семково | Форумът на Семково | Галерия | Белица.com | Парк за мечки | Читалище | Каталог | Летовник.com

Туристическа социална мрежа Летовник
Искам да благодаря на човек от Белица!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Дискусионен форум на община Белица Форуми -> Семково
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nikos
Lamer
Lamer

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 12:23 am    Заглавие: Искам да благодаря на човек от Белица!!! Отговорете с цитат

Здравйте, както стана ясно и в другите теми, че хода на Семково от много време и тази година за пръв път с кола като шофьор. Пътуването беше тежко - от 6:30 часа сутринта до 20:30 часа на хотел Рила където ми се откърти тръбата от генерацията.
Искам да благодаря на един човек от Белица, който ми помогна и съм му задължен. При достигане на автогарата в градът реших да слагам веригите за нагоре. Имаше и други спрели коли, които също слагаха вериги. Понеже до сега не бях слагал такова нещо помолих един човек, който си слагаше неговите си вериги да ми помогне. Човекът много разбрано и учтиво ми помогна, но установихме, че веригите които аз нося са големи за мойте гуми. Въпросния човек обиколи два пъти целия град с мене до един магазин ( в който разбирасе нямаше за мойте гуми) и до негов приятел, за да намерим вериги. После ми ги постави. На въпроса защо ни помага той отговори: "- И аз съм патил и знам какво е. За това ви помагам." На вън времето беше студено и валеше сняг. Повечето хора биха те зарязали не само в такова време, а въобще. Искам искрено да му благодаря на този човек. Малко са хората като него в днешно време, но се пак ги има. Хубаво е човек да попада на такива, но и да допринася нещо към тях. " За да получиш трябва да дадеш." Сега аз се чувсвам длъжен да помогна когато се наложи на някой, който дори не познавам.
П.С.
Този човек каза, че работи в фирмата, която почисва пътя. Караше една бяла кола ( Опел Калибра май) със син неон от долу. Ако някой го познава или има конакт с него да се свърже с мене.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Реклама
Рекламен агент

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 12:23 am    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
DJ^Mupo
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте 1во на всички във форума . nikos - ако имаш време би ли ми дал малко по пълна информация за състоянието на пътя до семково . или който и да е стига да има информация . По точно ме интересува от белица до семково . Средата на февруари смятаме да се качваме към семково ... с коли сме . Ще патуваме от Варна . До Белица не се притеснявам да имам проблеми . Незнам обаче състоянието на пътя по нагоре . Въпроса ми е - не съм със зимни гуми ... всесезонки са но добре се дърйат все още на сняг . Вериги толкова ли е задължително да копувам . Другото което искам да попитам е ... пътя почистен със улеи ли е или е равен ... понеже и колата ми е рено 19 и е сравнително ниска - понеже съм с 13 цолови джанти . Че така ако някой може засега да ми даде съвети и информация ще съм мн благодарен . Иначе сигурно ще тръгваме 3 коли ... всички сме опитни шофьори ... дано на нямаме проблем стига наистина пътя да не е в много тежко състояние . Също така бих искал ако някой може да ми даде инфо. за вилно селище "Света гора " - понеже на там сме се ориетирали .... ( обаче не съм бил преди там - само в бор , рила и другите бази на меи и виас ) - даже не се се6там къто точно се намираше това селище . близо ли е до пистите ? и дали е студено ж тези къщички ? Smile ... също ще съм много благодарен ако споделите актуална онфо. за сестоянието на пистите и дали работят влековете . Предварително благодаря и се извинявам за мнгото въпроси Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EjKo^bEjKo
Модератор
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЗДравейте и от мен,
Пътят от Белица до Семково е почистен, т.е. не е на улеи, а е равен, но не знам дали вече са сложили пясък. Да се надяваме, че са. А информация за вилно селище Света гора може да намерите или в сайта на Семково (http://semkovo-bg.com/win_sveta_gora.php) или на сайта им: http://sveta-gora.com/. Разположението на селището може да видите тук : http://semkovo-bg.com/win_where.php( снимката най-отдолу)

Врати и Строителна борса Варна
Върнете се в началото
nikos
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ^Mupo написа:
Здравейте 1во на всички във форума . nikos - ако имаш време би ли ми дал малко по пълна информация за състоянието на пътя до семково . или който и да е стига да има информация . По точно ме интересува от белица до семково . Средата на февруари смятаме да се качваме към семково ... с коли сме . Ще патуваме от Варна . До Белица не се притеснявам да имам проблеми . Незнам обаче състоянието на пътя по нагоре . Въпроса ми е - не съм със зимни гуми ... всесезонки са но добре се дърйат все още на сняг . Вериги толкова ли е задължително да копувам . Другото което искам да попитам е ... пътя почистен със улеи ли е или е равен ... понеже и колата ми е рено 19 и е сравнително ниска - понеже съм с 13 цолови джанти . Че така ако някой може засега да ми даде съвети и информация ще съм мн благодарен . Иначе сигурно ще тръгваме 3 коли ... всички сме опитни шофьори ... дано на нямаме проблем стига наистина пътя да не е в много тежко състояние . Също така бих искал ако някой може да ми даде инфо. за вилно селище "Света гора " - понеже на там сме се ориетирали .... ( обаче не съм бил преди там - само в бор , рила и другите бази на меи и виас ) - даже не се се6там къто точно се намираше това селище . близо ли е до пистите ? и дали е студено ж тези къщички ? Smile ... също ще съм много благодарен ако споделите актуална онфо. за сестоянието на пистите и дали работят влековете . Предварително благодаря и се извинявам за мнгото въпроси Smile

Здавей. Аз бях с Форд Фиеста и ауспуха ми се откъсна, а гърнето ми е някъде по пътя между Семково и Белица. (Ако някой го види да ми се обади) Пътя не се подържа добре. Хубаво е 1-2 дена преди да заминете да провериш дали е валяло сняг. Ако не е валяло скоро най-вероятно пътя да е почистен и опесъчен. Но ако е валяло най-вероятно ще се натъкнеш на това, което аз заварих. Според мене веригите са задължителни при положение, че си с всесезонни гуми. Не знаеш какво може да ти поднесе природата. Аз мойте ги зех от Белица за 30 лв. . Иначе пътя е тесен и разминаването е трудно осеобенно с автобусите. Това е ! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ^Mupo
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EjKo^bEjKo ; nikos - мерси за информацията. Аз рабира се преди да тръгна ще звънна да видя как е. Иначе аз си го представям долу горе къде е ама дали на тези карти е спазван точен мащаб... Ама както и да е - явно няма да е далече - че даже четох в един саит че виличките били на 50 метра от влек - хахха и се чудих кож ли е тоз влек Smile . Пътя че няма улеи и бразди някви е просто перфектно. Незнам що си мисля че до средата на февруари ще е пооправен пътя и няма да имам проблеми и без вериги. Ама това явно ще се решава на маято дали да копувам вериги или не. Никос : като ходя ако срещна гърнето ще го прибера хаххаха... Нали и ти си от варна после ще се срещнем и ще ти го дам Smile хихихи Smile ама мен ми се струва че ти твожта бая си я бил натоварил Smile .... Иначе с веригите проблем ? буксуваше ли или... ? Ниж сега даже търсим някакъв бус... Макарче с него още п трудно ще е качването. Ажде ако имате още нещо да споделите като впечатления ще сам благодарен. чао засега

Моля,пишете на кирилица!
Върнете се в началото
nikos
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми до Белица без вериги и то без проблем в най-големите снегове на 2ри. Иначе с веригите никъде не ми е буксувало. Наистина бях бая натоварен и може и това да е причината за повредите.
Върнете се в началото
DJ^Mupo
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2008 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nikos здр пак Smile Маж си намерих вериги. Сега само се чудя дали има смисъл и да търся зимни гуми. Можте всесезонки дебица - не им е много голям гражфера ама се държат на сняг. Иначе маж доколкото разбирам явно го чистят пътя. Даже сега като звънях в севета гор за резервациите да правя и жената ми каза че... Нямало проблем... Всеки ден секачвала с колата го семково. Пак като се замисля ти точно тогава си хванал и наж обилния снеговалеж. Знаж6 ли кво също искам да те запитам. През кви пътища мина до белица. чудя се 1во тука през шумен (ришкия проход) - карнобат или през провадия (ажтоски проход) - ажтос или през бургас и оттам ажтос. После другото ми питане е --- след пловдив през велинград ли минаваш или хващаш следващата отбинка на Белово която е (то е успореден на пътя през велинград самоче не минава през него) . Ти от къде мина ? ажде чао засега Smile

Моля, пишете на кирилица!
Върнете се в началото
nikos
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Съб Яну 19, 2008 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ^Mupo написа:
nikos здр пак Smile Маж си намерих вериги. Сега само се чудя дали има смисъл и да търся зимни гуми. Можте всесезонки дебица - не им е много голям гражфера ама се държат на сняг. Иначе маж доколкото разбирам явно го чистят пътя. Даже сега като звънях в севета гор за резервациите да правя и жената ми каза че... Нямало проблем... Всеки ден секачвала с колата го семково. Пак като се замисля ти точно тогава си хванал и наж обилния снеговалеж. Знаж6 ли кво също искам да те запитам. През кви пътища мина до белица. чудя се 1во тука през шумен (ришкия проход) - карнобат или през провадия (ажтоски проход) - ажтос или през бургас и оттам ажтос. После другото ми питане е --- след пловдив през велинград ли минаваш или хващаш следващата отбинка на Белово която е (то е успореден на пътя през велинград самоче не минава през него) . Ти от къде мина ? ажде чао засега Smile

Ти не си разбрал, аз не съм от Варна. От София съм. А като гледам през колко прохада ще минеш, без вериги просто си е риск. Иначе не знам от къде да минеш. Мисля си, че през пътя през Слънчев бряг до Бургас и после след Пловдив трябва да има отбивка и през Юндола, но този път не съм го минавал и не знам как е ! Smile
Върнете се в началото
DJ^Mupo
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2008 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nikos - да да верно че каза че си от софия... Обърках се един друг кожто беше писал във форума че ще патува от варна... Както и да е. Е пич мале ти кво ме направи от СФ - до семково повече от 12 часа. Леле... че и пътя там през благоевград хубав. Реших иначе аз от къде ще мина Smile през ажтоския проход.. И после велинград Smile . Маж ще си карам със все сезонките. Вериги само ще си взема. То като се замисля ти като си с вериги... Зимните гуми не играят кож знае ква голяма роля. И със изтърканите дебица... ще изкарам хиихих Smile а и до тогава може и да се наканят да го поизчистят малко по добре и да го опесачат ихихих Smile ажде чао засега от мен Smile

Моля, Пишете на кирилица!!!
Върнете се в началото
emilio777
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 1:59 pm    Заглавие: Za patya do Semkovo Отговорете с цитат

nikos написа:
Ми до Белица без вериги и то без проблем в най-големите снегове на 2ри. Иначе с веригите никъде не ми е буксувало. Наистина бях бая натоварен и може и това да е причината за повредите.

Здравейте! Бъах на Семково от 31. 12. 07 до 02. 01. 08. Качих се горе точно когато завалъа големиъа снъаг. Макар с малка и ниска кола нъамах проблеми с качването (бъах с вериги). След прибирането си в Варна (аз сам от Варна) патъа от Белица до Семково ми се видъа приказен. Макар и да имаше много снъаг патъа беше почистен до толкова че можеше да се кара спокоъно (виждал сам много по-лоши патища и баири. Патъа през Велинград беше сащо хубав и обработен. Но да ви кажа за самото Семково Бъах очарован от природата и хората. Има една страхотна крачма Ред роцк (крачмата на Цецо) страхотна е и с добри цени, а пак веселбата, нъама да е забравъа цъал живот и смъатам Февруари пак на Семково и то с хората, с които се запознахме там Smile

Моля, Пишете на кирилица!!!
Върнете се в началото
DJ^Mupo
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

emilio777 i az sym ot varna i az fevruari 6te hodq na semkovo sigurno si i 4el de Smile btw nick-a mi v skype e Mirichana ... ako ima6 malko svobodno vreme pi6i da razkaje6 po podrobno kak e tam Smile
Върнете се в началото
emilio777
Lamer
Lamer

МнениеПуснато на: Нед Яну 27, 2008 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdravey Miro! Xa, no i az smyatam Fevruari da hodya otnovo tam. Ako si padash po po-divi mesta tam ti e myastoto Smile . Men me pokani moy priyatel, koyto vze edna kra4ma i nyakolko bungala pod naem. Parvona4alno byah v Dobrini6te, no posle se premestihme v semkovo, makar i ne cyalata kompaniya, no nakraya ne sajalyavah, byah o4arovan ot prirodata i ot horata. Spahm v bungalata na moya priyatel, no makar i mnogo studeno v tyah beshe dostata4no toplo, hranihme se v zavedenieto mna moya priyatel ima po4ti vsi4ko ot koeto moje6 da si pora4ash, a cenite sa kato v obiknoveno zavedenie v Varna. Pistite ne sa za profionalisti skiori ,no za sheyna sa perfektni Very Happy ( az nablyagah na greyanata rakiya Very Happy ). Patya edinstveno moje da bade problemen ot Belica na gore, no az lichno ostanah dovolen, makar i da beshe valyalo mnogo snyag imashe mashina, koyato 4iste6e patya i opesa4avashe byah s verigi za po sigorno, no po mnenieto na mestnite ako si s zimni gumi nyamash problemi( moje i da sa pravi). Cenite za spane byaha okolo 20.lv. na leglo ( v bungalata i x-l Bor ) samo za tam razbrah, ne zanam dali cenite byaha novogodi6ni ili sa si takiva, no ne e tolkova skapo. Zaslujava si hodeneto. Moga da ti dam tl. na moya priyatel, ako nyama6 ideya kade 6te spish toy da ti pomogne s orientaciyata. Ako ti tryabva drugo info pishi, 6te se radvam da ti pomogna.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Дискусионен форум на община Белица Форуми -> Семково Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Forecast | Maps | Radar | * тестов вариант, възможни са грешки

Парк за танцуващи мечки - гр.Белица. Читалище 'Георги Тодоров' - гр.Белица. Курортен комплекс СЕМКОВО - гр.Белица

.: BGtop.net :.!!!

гр.Белица © 2006-11 Web design: KKeliov Design